Módní trendy pro jaro 2021

Jaro je znamením nového začátku, a to i v módě. Co nám přinesou kolekce na letošek? Rok 2021 se ponese ve znamení pohodlí i elegance.
 
Tepláky nejen na doma
 
Tepláky se staly novodobou uniformou. Aktuální situace vyžaduje striktní sociální distancování a izolaci, většinu času jsme tak začali trávit doma. Ochotně jsme si proto zároveň zvykli na pohodlné domácí oblečení.
Tepláky však přestávají být výsadou doby, kdy vás potkají maximálně vaši rodinní příslušníci. Letošní módní trendy velí: Dejte přednost pohodlí i na ven.

Zdroj fotografií: Nabage


Mikiny, tepláky nebo dámské legíny se nekompromisně prodraly na výsluní. Jestliže s tím nemá problém váš zaměstnavatel, tepláky lze nosit dokonce i do práce. Jsou-li na vás teplákové soupravy příliš uvolněné, můžete vsadit i na jiné druhy oděvů, v nichž se budete cítit stejně tak skvěle. Popularitě se těší i dlouhé košile a svetry. Trendem je taktéž oversized oblečení.
Pohodlí se odráží především v dámské módě, která místo ženskosti a romantiky vsází spíše na ležérnost. Materiály by měly být příjemné na dotek, vzory zůstávají velmi decentní.

Zdroj fotografií: Nabage

 
Sexy v kůži
 
Příliš společenských událostí, při nichž bychom si mohli vychutnat pocit, že jsme hvězdou večera, jsme si v uplynulých měsících neužili.
Sexy však může být i „obyčejný“ outfit pro každodenní nošení.

Zdroj fotografií: Nabage

Kůže je oblíbeným materiálem a letos patří mezi žhavé trendy. Inspirovaly se jí dokonce i slavné značky, do své kolekce ji začlenil například italský výrobce Marni.
Cestu do šatníků obou pohlaví si razí klasické motorkářské bundy a kožené kalhoty.

Zdroj fotografií: Nabage

Pro dámy se hodí sukně, nejlépe v mini délce. Kdo si na pořádnou dávku rebelie netroufá, může do svého každodenního šatníku vpustit pouze kožené doplňky. Dámy mohou koženou bundu naopak také zjemnit v kombinaci s něžnou volánkovou sukní.
Patříte mezi milovníky zvířat a nosit pravou kůži je proti vašemu etickému přesvědčení? Imitace vypadá stejně dobře.
 
Nadčasové kousky
 
Módní průmysl již delší dobu akcentuje principy udržitelnosti. Snaží se především využívat přírodní materiály, jako je bavlna, nejlépe pak v bio kvalitě.
Zároveň móda letos vsází více na nadčasové prvky, které se dají nosit více než jednu sezónu. Do kategorie tzv. basic oblečení patří především to, které charakterizují jednoduché střihy a neutrální barvy. Prakticky kdykoli bez ohledu na současné trendy unosíte například bílá trička, klasické džíny nebo saka.

Zdroj fotografií: Nabage

Na jaro se hodí i klasický trenčkot.

Zdroj fotografií: Nabage


Střih jednotlivých kousků přizpůsobujte svým proporcím. Pokud vám například nevyhovují úzké džíny, pořiďte si kalhoty s rovně střiženými nohavicemi.

 Zdroj fotografií: Nabage

A pozor, hitem je i oblečení „z druhé ruky“. Nákup v second handu je způsobem, jak se originálně obléct, šetřit životní prostředí tím, že odloženým kouskům vdechnete další život, a zároveň neutratit spoustu peněz.
 
Ve znamení bílé
 
Pokud se zříkáte bílé s myšlenkou, že je nepraktická a nemilosrdná k postavě, zkuste na tuhle obavu pro letošek zapomenout. Jaro roku 2021 se nese právě ve znamení této nevinné barvy. Letos si navíc nemusíte lámat hlavu s tím, jak například bílé tričko adekvátně oživit jiným odstínem. Vsaďte jednoduše na celobílý outfit.

Zdroj fotografií: Nabage

Trendem jsou i bílé boty. Hodí se bílé kozačky nebo kotníčková obuv. Dáváte-li přednost pohodlí, můžete nazout i bílé tenisky. Pochopitelně však musíte počítat s tím, že bílým botám je nutné věnovat mnohem více péče než černé variantě.

Zdroj fotografií: Nabage

Je na vás bílé přece jen moc? Vsaďte na nesmrtelné spojení s černou. Letos vládnou módním molům především šachovnicové vzory.

Zdroj fotografií: Nabage


Troufáte si na odvážnější mix? Barvou roku 2021 je zářivě žlutá. Ideálním doplňkem pro tento optimistický odstín je právě decentní bílá. Žlutá vás krásně rozzáří, a to i tehdy, pokud bude použitá na menší ploše.

                                                                                                 Zdroj fotografií: Nabage

Pořídit si tak můžete například jen žlutou kabelku či šátek. Ostatně šátek v jakékoli podobě by vám na letošní jaro zaručeně neměl chybět.

Zdroj fotografií: Nabage